Kasvattajat

FINTICAt julkaisee tällä sivulla kasvattajajäsentensä yhteystietoja. Yhdistyksen kasvattajajäseneksi voi rekisteröityä lähettämllä yhteystiedot finticat@gmail.com.

Kasvattajajäseniltä vaaditaan kasvattajatodistus ja heidän on oltava FINTICAtin jäseniä.

sopimus_kissan_kaupasta

Bengali

AmberYard
Ljudmila Tetti
Espoo
p. 045 638 5621
amberyardkissat@gmail.com

FINWINDS
Merja Hallivuori & Michael Schuh
Espoo
p. 040 33 22683
merja@schuhtag.fi

Cymric & Manx

Caaleigh
Anna Tapper
Lohja
p. 040 1809 296
caaleighcattery@gmail.com

Donskoy (Don Sfinx)

 

Wrinkleface
Merja Miettunen
Tampere
merja@wrinkleface.net

Exotic

Colorcats
Virpi Laine
Helsinki
p. 041 709 0946
colorcatsfinland@hotmail.fi

Itämainen lyhytkarva / Siamilainen

Eirecogteils
Jaana Reiman & Irina Outinen
Virolahti  / Vantaa
p. 040 752 3043
eirecogteils@gmail.com

Orifame
Senja Helle
Tikkakoski
p. 040 778 1338
orifame@gmail.com

Yrttitarhan
Saila Matilainen
Taavettii
p. 050 532 1904
yrttitarhan@gmail.com

Maine Coon

 

FINCHAMBERLAIN
Maarit Palmén
Raisio
p. 050 517 3779
chamberlain@kolumbus.fi

 

Persialainen

Colorcats
Virpi Laine
Helsinki
p. 041 709 0946
colorcatsfinland@hotmail.fi

Pearlkittens
Kaija Laine
Helsinki
p. 041 749 1237
pearlkittens@hotmail.fi

Ragdoll

Humdolls
Päivi ja Jon Raiski
Otalampi
p. 045 633 5933
humdollscattery@gmail.com

Savannah

Aurorasavannahs

Kate Alhola
Espoo
p. 0504872320
Kate.alhola@gmail.com

 

Scottish fold, Scottish straight

Luxurykissa
Natalia Balaban
Espoo
p. 044 972 5155
natalja.balaban@suomi24.fi

 

Finngaelic
Taneli Do

Upinniemen Rantatie A1 A9
02470 Upinniemi

p. 045 256 9470
finngaelic@gmail.com

 

 ARCTICFOLD
Irmeli Meisaari-Lius
Luumäki
Puh: 0465609394
irmeli.meisaari@gmail.com

Selkirk rex

Psipsinakis
Kristiina Tsoukas
kristiina.tsoukas@luvia.fi

Venäjänsininen

Katzenhof
Mette-Maaria Saarela
Kotka
p. 045 116 1008
info@katzenhof.net

Thai

Thaiblueangles
Tatjana Jähi
Kouvola
p. 040 563 0388
thaiblueangels@gmail.com

 

SpotsAndPoints

Paula ja Tomas Hellsten

Kokkola

p. Paula 044 2936594

Tomas 044 5407386

paula.hellsten@gmail

tomas.hellsten@gmail.com