Kasvattajat

FINTICAt julkaisee tällä sivulla kasvattajajäsentensä yhteystietoja. Yhdistyksen kasvattajajäseneksi voi rekisteröityä lähettämällä yhteystiedot finticat@gmail.com.

Kasvattajilta vaaditaan TICAn kasvattajatodistus ja heidän on oltava FINTICAtin jäseniä.

Bengali

AMBERYARD
Ljudmila Tetti
Espoo
p. 045 638 5621
amberyardkissat@gmail.com

FINWINDS
Merja Hallivuori & Michael Schuh
Espoo
p. 040 33 22683
merja@schuhtag.fi

Donskoy (Don Sfinx)

Wrinkleface
Merja Miettunen
Tampere
merja@wrinkleface.net

Itämainen lyhytkarva / Siamilainen

Orifame
Senja Helle
Tikkakoski
p. 040 7781338
orifame@gmail.com

Yrttitarhan
Saila Matilainen
Taavettii
p. 050 5321904
yrttitarhan@gmail.com

Maine Coon

FINCHAMBERLAIN
Maarit Palmén
Raisio
p. 050 5173779
chamberlain@kolumbus.fi

 

Norjalainen Metsäkissa

KATZENGARTEN
Hanna Mäkelä
Helsinki
p.041 4330322
hannamak@live.fi

Persialainen

Pearlkittens
Kaija Laine
Helsinki
p. 044 9248818
pearlkittens@hotmail.fi

Ragdoll

DOLLICIOUS
Riikka Hintikka
Valkeakoski
p. 045 8494376
riikka.hintikka@gmail.com

HUMDOLLS
Päivi ja Jon Raiski
Otalampi
p. 045 6335933
humdollscattery@gmail.com

Scottish fold / Scottish straight

Luxurykissa
Natalia Balaban
Espoo
p. 044 9725155
natalja.balaban@suomi24.fi

Thai

THAIBLUEANGELS
Tatjana Jähi
Kouvola
p. 040 563 0388
thaiblueangels@gmail.com

SpotsAndPoints
Paula ja Tomas Hellsten
Kokkola
Paula 044 2936594
Tomas 044 5407386
paula.hellsten@gmail
tomas.hellsten@gmail.com